Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
logo.jpg

    Hodowla.

kaktus3.lpg
1. Uprawa kaktusów.
Uprawiając kaktusy w warunkach klimatycznych Polski musimy liczyć się z faktem, że prawie przez połowe roku istnieją warunki nie sprzyjające wzrostowi tych roślin. Brak ciepła i słońca, zima, zmuszają nas w tej porze roku do utrzymywania kaktusów w spoczynku. Wymagają one wówczas minimalnych zabiegów pielęgnacyjnych: wystarczy umieścić je w miarę możliwości na świetle, mniej wiecej w temperaturze 5 - 10° C. Obywają się one wtedy przez kilka miesięcy całkowicie bez wody. Niektóre kaktusy są oczywiście bardziej wymagające i bardziej delikatne: nie znoszą np. ciemnosci, wymagają wyższej temperatury.

Miejsce hodowli. Najlepszym miejscem do uprawy kaktusów jest szklarnia. Można tu bowiem zagwarantować im dostatek światła, ciepło i wilgotne powietrze, a ponadto regulować te czynniki środowiska zależnie od wymagań znajdujących się tam roślin. Jeśli ktoś posiada ogrzewaną szklarnię, to może tam stworzyć najlepsze warunki spoczynku zimowego. Szklarnie są więc naprawdę idealnym miejscem do umieszczenia naszych ulubienców. Jeśli nie mamy szklarni to musimy kaktusy umieścić w miejscu najbardziej widnym, oświetlonym bezpośrednimi promieniami słonecznymi. W mieszkaniu należy więc umieścić je jak najbliżej okna, a nawet od zewnątrz na parapecie. Niektóre gatunki tolerują miejsca słabiej oświetlone, wszystkie jednak wolą bezpośrednie nasłonecznienie. Rośliny o dużych rozmiarach, stosowane często do dekoracji holi, klatek schodowych itp. należy przynajmniej na okres lata umieścic na zewnątrz, by pozwolić im na wzmocnienie wypłenionych pedów.

    Życzę miłego hodowania.


Data: | Odwiedzin: | On-line: